Konsultant Online INFOLINIA 32 760 56 18

Laboratorium weterynaryjne

W naszym laboratorium weterynaryjnym oferujemy kompleksowe badania krwi dla Twojego pupila.

Badanie morfologiczne krwi służy do oceny liczby krwinek białych i czerwonych,hematokrytu, płytek krwi . Jest to podstawowe badanie wykonywane podczas diagnostyki wielu chorób. Morfologię krwi należy również wykonać przed zabiegami operacyjnymi.

Gdy wyniki morfologii budzą zastrzeżenia wkazane jest wykonanie rozmazu i ocena krwi pod mikroskopem. W badaniu tym można stwierdzić takie nieprawidłowości jak pasożyty krwi, komórki nowotworowe oraz zaburzenia w wyglądzie komórek krwi co bardzo pomaga w diagnostyce.

Badanie biochemiczne krwi jest pomocne w ocenie funkcjonowania narządów – nerek, wątroby , trzustki. Pod uwagę bierzemy parametry takie jak: białko całkowite, glukozę, mocznik, kreatyninę, aminotransferazę asparaginianową, aminotransferazę alaninową,fostatazę zasadową , bilirubinę oraz elektrolity.

W naszej Przychodni wykonujemy również testy w kierunku zapalenia trzustki u psów i kotów a także w kierunku chorób odkleszczowych – test 4dX (Anaplazmoza,Borelioza, Dilofilarioza, Erlichioza).Współpracujemy  z laboratoriami zewnętrznymi, dzięki którym możemy zbadać poziom hormonów oraz innych ważnych parametrów u Twojego zwierzęcia (np. przy diagnostyce chorób tarczycy, nadnerczy, chorób genetycznych). Innym bardzo ważnym badaniem wykonywanym w laboratorium zewnętrznym jest histopatologia - badanie konieczne  przy podjerzeniu zmian nowotworowych.

Nasze Laboratorium weterynaryjne jest wyposażone w analizator  do badania moczu, wykonujemy również badanie osadu moczu.

Badanie kału dostarcza nam informacji na temat rodzaju pasożytów wewnętrznych występujących u psów i kotów oraz innych zwierząt towarzyszących. Jest to badanie wskazane przed każdym kolejnym odrobaczaniem, bardzo ważne u młodych zwierząt. Badanie kału jest przeprowadzane w naszej Przychodni.

 

 

12.12.2017

Czwartek jest Dniem Szczepień

bez rejestracji.

Zapraszamy w każdy czwartek na dzień szczepień

Bez kolejki bez rejestracji w super cenach !!!

Zapraszamy  !!

SmartVet Katowice

Sliesia CIty Center (wejście od parkingu B7)

czynne od 8-21 niedziela 10-19

Tel. 32 760 56 18

 

Usługi

Zajmujemy się leczeniem małych zwierząt domowych: psów, kotów i gryzoni, ale także zwierząt egzotycznych jak gady i ptaki.

Nasza klinika weterynaryjna świadczy usługi m. in. w zakresie szczepienia psów i kotów, odrobaczania psów i kotów oraz sterylizacji kotów i psów. U nas wyrobisz również paszport dla psa oraz skorzystasz z usług psiego fryzjera.

 
Tu jesteśmy

Przychodnia Weterynaryjna SmartVet w Katowicach

Chorzowska 107, 40-101 Katowice
Telefon: 32 760 56 18

 

Ambulans Weterynaryjny

Przychodnia Weterynaryjna SmartVet posiada własny ambulas weterynaryjny, który służy nam do przewozu pacjentów do naszej lecznicy, oraz do pomocy doraźnej podczas transportu zwierząt. Nasze pogotowie weterynaryjne działa w godzinach otwarcia lecznicy. Jeżeli masz problemy z transportem lub stan twojego pupila jest poważny zadzoń do nas.

tel. 32 760 56 18

Newsletter