Konsultant Online INFOLINIA 32 760 56 18

Sylwester bez STRESU!

Sylwester bez STRESU!

 porady dla Ciebie i Twojego Zwierzątka !

 

Właściciele zwierząt znają taką sytuację: nadchodzi 31 grudnia i z każdym wystrzałem za oknem pies czy kot denerwuje się coraz bardziej.

Większość zwierząt ma taki problem.
Więc co możemy zrobić, aby nasz pupil był w stanie opanować  strach?

Lekarz Weterynarii Zoran Nikolić i Prezes Firmy SmartVet Olaf Thamm odpowiadają na pytania:

Jak przygotować psa na Sylwestra?

Z.Nikolic: Przede wszystkim należy wyprowadzić psa na ostatni w tym dniu spacer po południu lub wczesnym wieczorem. Wiele psów panikuje w dużym hałasie lub dymie.

O.Thamm:
W domu najlepiej włączyć głośno radio. Jeśli świętujecie w domu, niech pies lub kot po prostu będzie z wami. Zwierzęta jeszcze bardziej się niepokoją, gdy są zamknięte same, w pozornie spokojnym pokoju. A do głośnej muzyki i gwaru, mimo że tego nie lubią, w końcu się przyzwyczają.

Co mam zrobić z moim kotem, który wychodzi na dwór?

Z.Nikolic: Koty wychodzące  powinny zostać w domu.

O.Thamm:
Kot ukrywa się w takich sytuacjach. Powinno się go zamknąć w domu, on sam znajdzie odpowiednie miejsce- kryjówkę.

Co mogę zrobić, gdy widzę, że mój pies w ataku histerycznej paniki: dyszy, wymiotuje albo w najgorszym wypadku ma duszności?

Jeśli zwierzę już w zeszłym roku wykazało duży niepokój i reakcję lękowe, nie czekaj- zwróć się do lekarza weterynarii o poradę i leki uspokajające, których duży wybór znajduję się także u nas w przychodni weterynaryjnej- od granulek, przez tabletki- na syropie karmelowym kończąc J

W żadnym wypadku nie wolno podawać zwierzętom leków stosowanych w medycynie ludzkiej! Mogą być dla nich bardzo niebezpieczne!!!!

Co mogę zrobić, aby mój pies nie cierpiał z powodu hałasu spowodowanego wybuchami petard? Przecież psy słyszą lepiej niż ludzie. 

O.Thamm:
To nie prawda. Psy słyszą, nie tyle lepiej, ale więcej. Mogą usłyszeć dźwięki o znacznie wyższych częstotliwościach niż ludzie, czyli to czego my w ogóle nie słyszymy- może być dla nich nie do zniesienia. Możemy więc przyjąć, że pies przy głośnej muzyce czy innym hałasie może się przestraszyć, ale nie będą go przez to boleć uszy.

 

 

sylwester


 

 

Czwartek Dniem Szczepień!

 

Zapraszamy w każdy czwartek na dzień szczepień! Bez kolejki, bez rejestracji i do tego w super cenach!

 

Usługi

Zajmujemy się leczeniem małych zwierząt domowych: psów, kotów i gryzoni, ale także zwierząt egzotycznych jak gady i ptaki.

Nasza klinika weterynaryjna świadczy usługi m. in. w zakresie szczepienia psów i kotów, odrobaczania psów i kotów oraz sterylizacji kotów i psów. U nas wyrobisz również paszport dla psa oraz skorzystasz z usług psiego fryzjera.

 
Tu jesteśmy

Przychodnia Weterynaryjna SmartVet w Katowicach

Chorzowska 107,
40-101 Katowice
32 760 56 18
Godziny otwarcia
Poniedziałek 8:00 - 20:00
Wtorek 8:00 - 20:00
Środa 8:00 - 20:00
Czwartek 8:00 - 21:00
Piątek 8:00 - 20:00
Sobota 9:00 - 21:00
Niedziela 10:00 - 19:00
Newsletter