Konsultant Online INFOLINIA 32 760 56 18

Sterylizacja i kastracja psów i kotów

Sterylizacja suki i kastracja psa.

Sterylizacja kotki i kastracja kota.

Od zawsze temat ten budził wiele kontrowersji.

Czy pozbawiając zwierzę możliwości reprodukcji, tym samym wygłuszając jego popędy w tym kierunku, faktycznie zapewniamy mu lepsze życie?

Wieloletnie doświadczenie weterynaryjne pozwala postawić następującą tezę:

" Sterylizacja suki i kastracja psa jest wskazana u wszystkich suk i u większości psów , które nie są przeznaczone do hodowli"

" Sterylizacja kotki i kastracja kota jest wskazana u wszystkich kotek i kocurów, które nie są przeznaczone do hodowli" 

KILKA WAŻNYCH FAKTÓW:  

STERYLIZACJA SUKI, STERYLIZACJA KOTKI:

 

Po sterylizacji zwierzę nie będzie musiało być "chronione" przed niechcianym pokryciem.Tym samym zapobiegniemy niechcianej ciąży.

Jak wiadomo, znalezienie domu dla nowonarodzonych szczeniąt lub kociąt nie jest wcale łatwe a schroniska są pełne porzuconych małych czworonogów.

 Antykoncepcja hormonalna NIE JEST tu alternatywą. Jest BARDZO szkodliwa. Podawana kilkakrotnie może doprowadzić do powstania nowotworów sutków lub narządów rozrodczych.

 Wczesna sterylizacja suczek i sterylizacja kotek zapobiega w dużym procencie powstawaniu guzów nowotworowych listwy mlecznej a także wielu innych hormonozależnych zmian w organizmie suki/ kotki.

Unikniemy ropomacicza- poważnego schorzenia dróg rodnych i ograniczymy nawrotowe ciąże urojone- wymagające długotrwałego leczenia.

 Po sterylizacji suczka nie ma już cieczki. Po sterylizacji kotka nie ma już rujki. A więc nigdy więcej sprzątania w domu! 

 

KASTRACJA PSA, KASTRACJA KOTA :

Kastracja psa daje dużą szansę, że nasz pies uspokoi się i stanie się mniej agresywny i łatwiejszy w prowadzeniu.Nie będzie uciekał z domu.

 Kocur nie powinien dłużej znaczyć moczem naszego mieszkania.Uspokoi się i stanie bardziej ufny.

Kastrując kota, który ma możliwość wolnego poruszania się poza domem ograniczamy liczbę bezdomnych kotów, które są ogromnym problemem śląskich miast i wsi.

Zarówno u psa, jak i u kocura, kastracja ogranicza powstawanie zmian pzerostowo- nowotworowych prostaty i jąder.

 


 


 

 

Czwartek Dniem Szczepień!

 

Zapraszamy w każdy czwartek na dzień szczepień! Bez kolejki, bez rejestracji i do tego w super cenach!

 

Usługi

Zajmujemy się leczeniem małych zwierząt domowych: psów, kotów i gryzoni, ale także zwierząt egzotycznych jak gady i ptaki.

Nasza klinika weterynaryjna świadczy usługi m. in. w zakresie szczepienia psów i kotów, odrobaczania psów i kotów oraz sterylizacji kotów i psów. U nas wyrobisz również paszport dla psa oraz skorzystasz z usług psiego fryzjera.

 
Tu jesteśmy

Przychodnia Weterynaryjna SmartVet w Katowicach

Chorzowska 107,
40-101 Katowice
32 760 56 18
Godziny otwarcia
Poniedziałek 8:00 - 20:00
Wtorek 8:00 - 20:00
Środa 8:00 - 20:00
Czwartek 8:00 - 21:00
Piątek 8:00 - 20:00
Sobota 9:00 - 21:00
Niedziela 10:00 - 19:00
Newsletter